Naturalne leki na łuszczycę

Łuszczyca jest nieuleczalną, ale uleczalną patologią. Oprócz terapii lekowej tutaj są naturalne środki, aby utrzymać go pod kontrolą. Swędzenie i pogrubienie skóry, zaczerwienienie i białawe płytki, szczególnie w łokciach, kolanach, skórze głowy, dłoniach i stopach.

Pozostaje tylko zacząć, pamiętając, że w przypadku każdego problemu dotyczącego zdrowia i ogólnego samopoczucia zawsze lepiej zasięgnąć porady lekarza, który udzieli wszystkich niezbędnych informacji i przygotuje możliwy odpowiedni plan leczenia.

Współistnienie z łuszczycą (co w starożytnej Grecji oznacza “stan swędzenia”) może być bardzo denerwujące, chociaż masz do czynienia z powszechną patologią-dotyczy to 3% światowej populacji-która zwykle dotyka osoby w wieku od 11 do 45 lat. Niestety łuszczyca jest uleczalna, ale obecnie nie jest uleczalna, ponieważ jest genetycznie zaprogramowana, mówią eksperci. Mogą być raczej długie okresy odpoczynku.

Zasilanie

ZasilanieJednak szeroki zakres terapii pomaga złagodzić przewlekłe i nawracające zaburzenia, które w sytuacjach stresu emocjonalnego mają tendencję do nasilania się. Oprócz tradycyjnej terapii lekowej istnieją pewne naturalne składniki, które nie zastępują leczenia przepisanego przez lekarza, ale pomagają zmniejszyć swędzenie i stan zapalny łuszczycy. Zobaczymy pięć.

Pierwsza forma zapobiegania łuszczycy odbywa się w kuchni. Pokarmy bogate w witaminę C, przeciwutleniacze, cynk, selen i beta-karoten pomagają przeciwdziałać postępowi choroby. Cytryny, grejpfruty, pomarańcze, pomidory, marchew, morele, a także papryka, szpinak, brokuły, a następnie suszone owoce (migdały, orzechy laskowe, orzechy włoskie), a także oliwa z oliwek – nawet miejscowa-jajka, drożdże piwne i kiełki pszenicy zapewniają dobrą podaż składników odżywczych dla organizmu i zdrowia skóry.

Picie tak dużej ilości wody jest zawsze ważną wskazówką: łuszczyca nie pozwala na odwodnienie. Eliminacja w ciągu kilku miesięcy z diety wędlin, rafinowanej mąki, alkoholu, kawy i zbyt słonych potraw może okazać się ratunkiem dla skóry.

Kąpiele słoneczne. Zwykle ekspozycja na słońce, być może po słonej wodzie morskiej i odpoczynku, znacznie poprawia stan skóry zapalnej łuszczycy. Przy odpowiednich środkach ostrożności (kremach ochronnych i krótkiej ekspozycji) słońce jest prawdopodobnie najlepszym naturalnym lekarstwem na to zaburzenie.

Remedium

RemediumAloe Vera. Znane są kojące i nawilżające właściwości żelu Aloe Vera. Ale ta roślina pomaga również zmniejszyć łuszczenie się skóry i zaczerwienienie, przyspieszając w ten sposób regenerację ran. Aloes szybko zmniejsza objawy łuszczycy. Dwie łyżki 100% czystego żelu wraz z łyżką oleju kokosowego tworzą krem, który można nakładać na leczoną część tyle razy dziennie, ile potrzebujesz.

Mąka owsiana. Są tacy, którzy uważają, że po ekspozycji na słońce stosowanie płatków owsianych jest najlepszym lekarstwem na łuszczycę. Podobnie jak aloes, owies ma działanie przeciwzapalne i zmiękczające skórę. Może być stosowany do wody w wannie, dbając o jej zastosowanie w najbardziej uszkodzonych obszarach.

Rozcieńczyć 100 g płatków owsianych w 5 litrach wody i gotować przez kilka minut. Wlać mieszaninę do wody w wannie i moczyć przez co najmniej kwadrans.

Arnika i olejki eteryczne. Arnika jest naturalnym środkiem antyseptycznym. Olej z arniki do nakładania na skórę można również przygotować w domu, dodając około 6 łyżek kwiatów do 100 gramów oliwy z oliwek. Ten związek powinien się rozgrzać i gotować w łaźni wodnej przez około trzy minuty, a następnie po wyjęciu z ognia należy go namoczyć w ciemności i w zamkniętym naczyniu przez tydzień.

Po okresie spoczynku produkt należy przefiltrować i przygotować do codziennego stosowania. Nawet niektóre olejki eteryczne mogą złagodzić swędzenie i stan zapalny łuszczycy. Zalecany rumianek (przeciw swędzeniu), bergamotka, lawenda (łagodzi podrażnienia) i geranium.

Naturalne środki na łuszczycę

Naturalne środki na łuszczycęŁuszczyca, której przyczyny są nadal dość nieznane, jest chorobą, formą przewlekłego zapalenia skóry, prowadzącą do pewnego rodzaju zbieżności komórek skóry. Zwykle skóra odnawia się mniej więcej co trzydzieści dni, a w łuszczycy komórka dociera do górnej warstwy w ciągu zaledwie trzech dni, tak jakby ciało straciło hamulce. Rezultatem jest tworzenie się obszarów skóry zwanych płytkami, które są czerwone i swędzące: gdy komórki dotrą do powierzchni, umierają jak normalne komórki, ale jest ich tak wiele, że płytki stają się białe, aby złuszczać martwe komórki.

Zwykle łuszczyca przebiega w cyklach napadów i napadów, najsilniejsze z nich są uwalniane w miesiącach zimowych, a może nawet być długi okres, w którym ślady choroby znikają w ciągu kilku miesięcy lub lat. Ponadto łuszczyca pogarsza się z wiekiem.

Ale jakie są objawy łuszczycy? Dotknięte części we wczesnym stadium choroby to łokcie, kolana i skóra głowy. Następnie przechodzisz do dolnej części pleców i podeszew stóp, nie wykluczając obszaru w pobliżu paznokci. Jednak na tej stronie znajdziesz wszystkie objawy łuszczycy. Oznaki, że choroba pozostawia na ciele, są oczywiste: uszkodzona skóra o łuszczącym się wyglądzie i srebrzystobiałym kolorze.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *