Specjalna łuszczyca: wszystkie leki i pomocne wskazówki

Jeśli dzięki specjalnej chorobie autoimmunologicznej dowiedzieliśmy się o genezie, manifestacji i symptomatologii niektórych z tych chorób, dzięki tej nowej recepturze postaramy się lepiej zrozumieć jedną z nich, jedną z najczęstszych: łuszczycę.

Łuszczyca jest zakażenie, długotrwałe skóry, która objawia się zwykle z pojawieniem się czerwone plamy i zaokrąglone – wzywa łuszczycowe płytki nazębne-wyraźnie ograniczone krawędzie i pokryte łuskami, które pokrywają się z białawym kolorze, dążąc do srebra.

Co to jest spowodowane?

Co-to-jest-spowodowaneŁuszczyca zawsze była definiowana jako podstępna choroba, która stwarza ciągłe problemy współczesnej nauki medycznej. Przez długi czas, w rzeczywistości, specjaliści po omacku, w ciemności, przypisując przyczynę jego pojawienia się tylko do jego genetycznego pochodzenia.

Hipotezę przyczyny genetycznej potwierdza fakt, że około połowa dotkniętych nią osób pochodzi z rodzin, w których występują inne przypadki łuszczycy: jeśli jedno z rodziców cierpi na to, dziecko ma 15 procent szans na odziedziczenie go. Jeśli oboje rodzice mają większe prawdopodobieństwo do 60%. U bliźniąt monozygotycznych (o tym samym dziedzictwie genetycznym i tych samych cechach fizycznych) łuszczyca dotyka zarówno rodzeństwa w 65-70% przypadków.

Z czasem wzięto pod uwagę inne czynniki wyzwalające odpowiedzialne właśnie za pojawienie się i późniejszy rozwój choroby. Wśród nich:

  • Stres lub trauma na poziomie psychologicznym: zbiór reakcji, które mózg wywołuje w ciele w Warunkach dramatycznego zdarzenia lub ocenia niebezpieczne dla bezpieczeństwa psychofizycznego danej osoby, stresu i presji psychologicznej;
  • Urazy typu fizycznego: zadrapania, oparzenia ,blizny chirurgiczne, skaleczenia, siniaki, przypadkowe uderzenia (wpływają na częstotliwość i intensywność urazu);
  • Leki: leki na bazie litu, beta-blokery i leki przeciwmalaryczne;
  • Zakażenie gardła: spowodowane paciorkowcem Beta-hemolitycznym;
  • Zmiana metabolizmu: zmiana niektórych procesów metabolicznych, w tym aminokwasów i złej diety wapnia;
  • Hormony: w okresie dojrzewania i menopauzy, kiedy równowaga biologiczna zmienia się głęboko;
  • Palenie i alkohol: nadużywanie nikotyny i napojów alkoholowych.

Inne czynniki wyzwalające mogą również obejmować dysfunkcje mechanizmu wzrostu i wymiany skóry, stosowanie substancji drażniących skórę, pogodę i poważnie niewłaściwe odżywianie.

Jak ci zależy? Terapia naturalna

Jak ci zależy Terapia naturalnaWśród wielu zabiegów wydaje się również, że naturalne przynosi korzyści, takie jak pielęgnacja hydrotermalna (balneoterapia).

W rzeczywistości wody termalne zawsze stanowią realną integrację z konwencjonalnymi tradycyjnymi procedurami związanymi z długotrwałym stosowaniem niektórych terapii (przede wszystkim kortyzonów), szczególnie gdy chcesz spędzić “wakacje z narkotykami” lub przerwę farmakologiczną.

Balneoterapia pozwala również wydłużyć czas remisji, zmniejszając stosowanie terapii miejscowej i ogólnoustrojowej przez kilka miesięcy po leczeniu termicznym.

Rodzaje wód najczęściej stosowanych w łuszczycy to wodorowęglan wapnia i magnezu oraz wody siarczkowe.

Wyniki, krótkotrwałe i w porównaniu z balneoterapią, można poprawić, gdy terapia termiczna jest związana z wąskopasmową fototerapią UVB.

Dobrze jest jednak wiedzieć, że te naturalne leki są odpowiednie dla łagodnych postaci łuszczycy, a zwłaszcza dla osób, które nie mogą lub nie chcą stosować szczególnie silnych leków. Tak jak słusznie jest poinformować, że uzyskane korzyści nie są trwałe, mimo że są takie, że pacjent może poprawić swój stan psychofizyczny i bardziej satysfakcjonującą jakość życia.

Przydatne wskazówki

Przydatne wskazówkiBardzo ważne jest, aby połączyć się z terapią medyczną ze środków ostrożności w życiu codziennym, że możemy nie pogorszyć sytuacji i poświęcić przynajmniej minimalną ulgę w kłopotach spowodowanych łuszczycą.

Tak jak poprzednio, że na przykład dobrze jest nosić lekkie ubrania w taki sposób, że tkanina nie ociera się o skórę, która pozostanie zawsze świeża i sucha: wolisz ubrania, które sprawiają, że czujesz się komfortowo i swobodnie.

Po drugie, konieczne jest częste stosowanie kremów nawilżających i maści, szczególnie zimą lub gdy skóra jest sucha lub zaczerwieniona: używaj odpowiedniego Mydła i kosmetyków, które nie przyczyniają się do łuszczycy.

Używaj kremów również w celu złagodzenia swędzenia: nigdy nie drapaj, zwłaszcza jeśli obrażenia już istnieją i unikaj wszystkiego, co może uszkodzić skórę.

Ważne jest również, aby nie wycierać skóry ręcznikiem, ale lekko poklepać.

Dyskontowane następnie powiedzieć, aby zminimalizować (najlepiej unikać) alkoholu i palenia, zwrócić szczególną uwagę na odżywianie i przyjąć odpowiedni styl życia. Równie banalne jest przypominanie o trzymaniu się z dala od cudownych uzdrowień i anonimowych uzdrowicieli.

A na dodatek nigdy nie trzeba się wstydzić i czuć się winnym.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *